Photoshop-TN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Photoshop-TN


 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Matrix desktop

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Sicke

Sicke


Broj poruka : 73
Reputation : 1
Datum upisa : 04.12.2009

Matrix desktop Empty
PočaljiNaslov: Matrix desktop   Matrix desktop EmptyPon Dec 14, 2009 12:06 am

Aplikacija: Photoshop i Notepad
Tezina: osrednje (`nako Very Happy )
Vreme: oko 30 do 40 minuta

Ne znam zaista ima li koga da nije gledao film Matrix. Pokazacu vam kako da napravite desktop slican kao sa filma.
Matrix desktop Matrixw


1. Otvorite novi dokument, bez obzira na velicinu koju zelite. Ja koristim 1680x1080 jer je to ujedno razolucija mog monitora. Dajte joj crni sloj pozadine. Kliknite na text alat.

2. Sada cemo poraditi na stvaranju tog istripovanog teksta sa svim tim cudnim znakovima. Kako cemo to uciniti? Pa, mogli bismo provesti pola dana kucajuci cudne kombinacije tastature. Ali, Sicke ima za vas resenje. Negde na kompu pronadjite neki od fajlova koji ne podrzava vas text editor (notepad). Ja sam za to iskoristio jednu .jpg slicicu od nekih 50KB (zaista mala slika) i otvorio je u text editoru. Napomena: nemojte otvarati velike fajlove jer ce to jako usporiti vas racunar. Dobijete nesto slicno ovom:
Matrix desktop 23667812
Look at that! Baš kao Matrix tekst, samo sto je horizontalan i nije tako blistav. Idemo da kuvamo. Odaberite veliki komad teksta negde iz sredine i kopirajte ga (Ctrl + C). E, idemo na Photoshop sad.

3. Kako smo u koraku 1 kliknuli na text alat tako nam PS sad trazi da unesemo neki text, jel! Kliknite Ctrl+V i text koji ste iskopirali za notepada montirace se u vas PS. Podesti te ga kao sto sam ja na sledecoj slici:
Matrix desktop 84241287
Znaci font Courier new, Bold, velicina 6, boja 026c2f (ili neka druga zelena koja vam se svidja), text orjenatcija od gore na dole. Cool.

4. Kopirajte ovaj text layer, povecajte font sa 6 na 8 i povecajte razmak izmedju redova (preopred). Kopirajte ovaj layer jos jednom i povecajte velicinu fonta sa 8 na 10 i jos povecajte prored. Sad je nastao pravo haos. Ovde se vise ne zna ni ko pije ni ko placa:
Matrix desktop 61549763

5. OK. Hajde sad da radimo malo na slucajnosti. Obelezite prvi text layer i kliknite na ikonu layer mask u dnu palete slojeva i postavite pozadinsku boju crno-bijelo (d). Odaberite Filter> Render> Clouds zatim Image> Adjustments> Brightness / Contrast. Slide kontrast pa sve do 100%. Dajte ga u Gussian blur od oko 20 piksela. Učinite to sa sva tri sloja teksta i to bi trebao biti bolje, ali nismo jos gotovi.
Matrix desktop 42395153

6. Idemo jos da "maskiramo". Napravite novi layer set tako sto cete kliknuti na ikonu na dnu palete slojeva. Onda obelezite svoja 3 tekst sloja i premestite ih u layer set. Obelezite layer set i kliknite na Add layer mask u dnu palete layera.
Matrix desktop 38837601
Ovaj put cemo se provesti malo vise vremena sa maskiranjem. Odaberite alat brush i odaberite 6 piksela, tvrdu, okruglu cetkicu. Proverite da li je izabrana crna boja i pocnite da slikate trake teksta tako sto cete "brisate usamljene trake. Trudite se da slikate uglavnom po donjim trakama teksta i poneku u sredini kako bi se napravila pauza izmedju traka teksta. Ako nesto promasite ili pogresite uvek gresku mozete ispraviti tako sto cete izabrati belu boju za cetkicu i slikati nazad. Zivelo maskiranje. Na kraju, dobicete nesto slicno ovom:
Matrix desktop 40245287

7. Sada cemo dati tekstu malo sjaja. Duplirajte svaki sloj teksta. Nakon sto ih duplirate desni klik na layer i odaberite "rasterize layer", a zatim desnom tipkom misa kliknite na slicicu layer mask i odaberite "primeniti sloj maske". Primenite to i na ostale kopije i spojite ih zajedno u jedan sloj i taj sloj pomerite na dno text slojeva.
Primenite Gussian blur oko 1.5 piksela. Kliknite ikonu sloj maske i opet izaberite render clouds.
Matrix desktop 35214079

8.Napravite novi sloj iznad layer seta. Sledeci korak je vazan da se razume. Odaberite transparentnost sva 3 tekst sloja sa Ctrl + klik na prvi tekst sloj i onda shift+Ctrl+klik na posljednja 2 text sloja. Pritisnite Ctrl-h da sakrijete odabranu sekciju kako bi videli sta radite. Za foreground postavite belu boju i krenite sa slikanjem po donjim delovima teksta. Kad zavrsite sa slikanjem kliknite na Deselect i dodajte malo Gussian blur od oko 1.5 piksela, blending mode na Dodge i ispustite Opacity oko 80%.
Matrix desktop 29340010

9. Ovo je opciono. Ako vasa boja izgleda malo glupavo kao moja dodajte Hue / saturation sloj i podesite nijanse dok ne budete zadovoljni.
Matrix desktop 86723235

10. Jos samo da napravimo naslov. Koristio sam Palatino Linotype na 48 piksela. Upisite tekst u belom bojom i duplirajte sloj dva puta. Rasterize sva 3 sloja. Obelezite prvi sloj i kliknite Ctrl+klik da obelezite sekciju. Ispunite sloj s bojom koju ste koristili za pozadinu teksta i onda deselect u meniju Select. Učinite to za srednjim slojem isto. Odaberite Filter> Blur> Motion Blur, ugao postavite na 0 i zamaglite onako dok ne mislite da je dovoljno. Dalje, Select>Deselect i odaberite Filter> Other> Minimum i unesite postavku od 1 piksela. Sada dajte joj malo Gussian blura, možda 2 ili 3 piksela. Odaberite i poslednji tekstualni sloj. Izaberite Rectangular marquee tool i odaberite deo teksta. Zatim odaberite Move tool (V) i pomerite sekciju 1 do 2 pixela u neku stranu da bi se dobio efekat iscepkanog texta. Ponovite ovo onoliko puta koliko mislite da je potrebno. Spojite ova tri layera i pomerite text gde vam odgovara. To je to, gotovi ste.

Nadam se da ste uzivali u tutorijalu. Ako sam sta zaboravio, pitajte.
Nazad na vrh Ići dole
Naca
Administrator
Administrator
Naca


Ženski Broj poruka : 15575
Godina : 30
Reputation : 101
Datum upisa : 24.03.2008

Matrix desktop Empty
PočaljiNaslov: Re: Matrix desktop   Matrix desktop EmptyPon Dec 14, 2009 12:10 am

odlican je tutorijal , hvala ^.^
Nazad na vrh Ići dole
http://www.naca007.deviantart.com
TheSerb100

TheSerb100


Muški Broj poruka : 10
Godina : 34
Location : Serbia
Reputation : 0
Datum upisa : 06.03.2011

Matrix desktop Empty
PočaljiNaslov: Re: Matrix desktop   Matrix desktop EmptyČet Mar 10, 2011 5:17 am

ja sam se izgubio u cudnim izrazima koje do sad nisam vidjao Razz pokusacu za par dana opet da uradim :so sad:
Nazad na vrh Ići dole
http://theserb100.deviantart.com/
Jeca*s
Special member
Special member
Jeca*s


Ženski Broj poruka : 4409
Godina : 30
Reputation : 30
Datum upisa : 16.06.2008

Matrix desktop Empty
PočaljiNaslov: Re: Matrix desktop   Matrix desktop EmptyČet Mar 10, 2011 3:17 pm

haha, a ja nisam ni pokusavala Very Happy A nisam ni gledala Matrix, njesra Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Spirit Crusher
Moderator
Moderator
Spirit Crusher


Ženski Broj poruka : 1529
Godina : 26
Location : In your nightmare
Reputation : 35
Datum upisa : 07.02.2011

Matrix desktop Empty
PočaljiNaslov: Re: Matrix desktop   Matrix desktop EmptyČet Mar 10, 2011 3:19 pm

Super tut,obozavam film Matrix i msm da cu pokusati ovo Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://deathnotethebest.forumotion.com/
Sponsored content





Matrix desktop Empty
PočaljiNaslov: Re: Matrix desktop   Matrix desktop Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Matrix desktop
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Matrix text
» Vas desktop

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Photoshop-TN :: Photoshop :: Abstract-
Skoči na: